4 טיפים לבחירת חיפוי מטבח

עיצוב מטבח יכול להיות משימה מורכבת למדיי, במיוחד אם אף פעם לא עשיתם זאת.

אך מה עם מדובר בבחירת חיפוי למטבח? בדיוק בשביל זה, ריכזנו עבורכם 4 טיפים מנצחים שיעזרו לכם לבחור את חיפוי המטבח המוצלח ביותר עבורכם.

 

תקציב גודל

הרבה פעמים בהתלהבות של הרגע אנו נוטים לבחור את אשר על ליבנו מבלי להיות יותר מדיי ריאליים. זה קרה לנו עם הפרטנר שבחרנו בו בכיתה ג' וזה יכול לקרות לנו גם עכשיו, כי בעיצוב כמו בעיצוב, לפעמים ישנה אהבה ממבט ראשון שהיא לא מוסברת.

לכן יש להיות עם היד על הדופק ולבחון קודם כל מה הוא תקציב שלכם ומה המידות הדרושות לכם לפני שאתם כבר בדרך לאולמות התצוגה על מנת לבחור את החיפוי המתאים למטבח החלומות, כדי שלא תצאו מאוכזבים.

 

עיצוב

בחירת חיפוי מטבח הוא עניין בעל משקל (תרתי משמע) ויש להתייחס אליו בהתאם. חיפוי המטבח הוא אחד הדברים הראשונים הנגלים לעין ולכן אתם רוצים שהוא ייראה בעל מראה מכובד ויראה את הנוכחות שלו אך שיתאים גם תוך כדי לקו העיצוב שבחרתם.

מיותר לציין שחיפוי עץ לא יתאים במטבח שכולו מושתת על התרבות המרוקאית, ולחילופין, לא יתאים שילוב של חיפוי קרמי ורוד במטבח בעל קווי עיצוב גותיים.

 

חומר למחשבה

כאמור, חיפוי הקיר של המטבח צריך להיות קשור לעיצוב שאותו בחרתם, אם אתם רוצים שהמטבח ייראה כמו מטבח ולא כמו תאונה כמובן.

אך בנוסף לכך, יש לקחת בחשבון את החומר בו תשתמשו. מיותר לציין שחיפוי קרמיקה למשל ייראה הרבה יותר טוב מאשר חיפוי ויניל עם הדפס של קרמיקה. זה שונה במגע, שונה במראה ושונה באווירה.

לכן, מה שאפשר אולי לראות כ"התעכבות" על חומר החיפוי, אינו אלא שימת לב על הפרטים הקטנים כיבכול, שמשלימים את התמונה ומחזיקים את כל העיצוב יחד.

 

חייב איש מקצוע?

אחרי שעברתם את כל תהליך הבחירה של החיפוי, הגעתם לשלב ההתקנה הלא פחות חשוב.  תארו לכם שבחרתם תקציב, מדדתם ושרטטתם, בחרתם את חומר החיפוי ובדקתם שהוא מתאים לעיצוב מבחינת הצבע המראה והחומר, והנה סוף סוף הגעתם לרגע ההתקנה המיוחל.

וברגע ההתקנה המותח, אחרי שנעתקת נשימתכם, משטח הזכוכית היקר שבחרתם מתנפץ לו  לרסיסים רגע לפני שאתם מניחים אותו. טרגי, נכון?

לכן, עצה מאיתנו? תנו לאנשי המקצוע לעבוד בשבילכם ולבצע את ההתקנה עבורכם כך שלא יקרו פדיחות.

 

לסיכום

בחירת חיפוי למטבח היא בחירה מורכבת מכיוון ויש אין סוף אפשרויות וטכנולוגיות חדשות. לכן זאת משימה שלפעמים יכולה להיות מורטת עצבים.

אז טיפ אחרון מאיתנו רגע לפני שאתם מתייאשים, דמיינו את הרגע בו אתם נותנים מבט למטבח עם החיפוי המוגמר תוך כדי שאתם לוגמים מהמשקה שאתם אוהבים. עושה חשק, נכון?

 

חלל מעוצב

אולי יעניין אותך גם

שיש
טיפים למטבח
6 הדיברות למטבח חלומותיכם

תכנון מטבח הוא עניין מורכב עם אלמנטים רבים שיש לקחת בחשבון. טובי המוחות יגידו כי המטבח הוא החדר המסובך ביותר לעיצוב דווקא בגלל שהוא גם

קרא עוד »