5 פתרונות אחסון מגניבים לבית

בין אם הנכם בעלי בית קטן או גדול, בעיות אחסון הן כנראה חלק מחייכם, וזאת במיוחד אם יש בבית ילדים.

תנועת המינימליזם היא יחסית חדשה ועדיין לא השתלטה על כלל הבתים, ועל כן נמצא כי בבתים רבים ישנו עומס גדול של פריטים, ולשימושים שונים.

לפעמים בגלל שיש לנו הרבה פריטים שצריך לאחסן, בעיה זו משתלטת בבתינו על פני האלמנט העיצובי. על כן, נגרמת מעין חוסר הרמוניה בבית ומרגיש שהוא פשוט עמוס ומלא בדברים שונים וצבעים שונים, אשר מפריעים מאד לעין. אז האם יש דרך לאחסן את כל הבלגאן תוך כדיי שמירה על נראות נעימה ומסודרת?

 

מגירות נסתרות

דרך נפלאה לאחסן פרטי לבוש, צעצועים, מכשירים, ועוד בבית היא מגירות נסתרות. משמע, מגירות אלו לא נראות וכלל לא נדע שהן שם אבל הן מספקות מקום אחסון נפלא ובכך לא פוגעות בנראות הרהיט. אין חוקיות מסוימת בנוגע למיקום של המגירות הללו. הן יכולות להיות הבסיס של המיטה שלנו, החלל המת בפינות הישיבה או בכורסא, בקיר התומך במדרגות, ועוד.

 

במה

בניית במה בחדר השינה, או אפילו בסלון, היא דרך נפלאה לאחסן כל דבר שנרצה אך גם לשדרג את נראות הבית. הקמת במה תקנה לאזור מראה יוקרתי יותר ואף תיתן תחושה של מרווח גדול. בנוסף, בתוך הבמה עצמה נוכל להתקין דלתות נפתחות לתוך חלל ריק אשר יאפשרו אחסון.

 

רהיטים רבי מטרות

מי אמר שמיטה היא רק בשביל מנוחה?. ניתן לקחת רהיטים פשוטים ולשלב בהם אלמנטים המאפשרים אחסון. לדוגמא ישנו חלל ריק מעל גב המיטה ובו אפשר לבנות מדפים יפים אשר יאחסנו ספרים, אלבומי תמונות, או כל דבר אחר. בנוסף, נוכל לקנות רהיטים המשמשים מספר מטרות, לדוגמא ספה הנפתחת למיטה, תמונה ענקית שנפתח לשולחן אוכל, ועוד.

 

חלל מת

תופתעו לגלות כמה חלל מת ללא שימוש נמצא בבית. לדוגמא, מתחת למדרגות יש קיר שלם שאינו משומש, בו תוכלו להתקין מדף ספרים פנימי ובכך לחסוך מקום באזור אחר. בנוסף, בין מכשירי הטלוויזיה והמזנון היושבים בסלון תוכלו לתלות מדפים קומפקטיים או נפתחים אשר יאחסנו צעצועים או כל דבר קטן אחר.

 

מחיצות

לבסוף, במידה ותרצו לבצע הפרדה בתוך הבית, למה לבנות קיר?. תוכלו פשוט להשתמש בארון ספרים, או כל ארון לטעמכם, על מנת שיהווה גם מחיצה אך בו בזמן גם יאחסן כל דבר שתרצו. באופן זה גם תחסכו כסף על קניית אזור אחסון וקניית מחיצה פשוטה.

 

לסיכום

בעיות אחסון כבר לא צריכות להיות בעיות באמת. כיום ישנו מגוון רחב של רעיונות יצירתיים שונים המאפשרים אופציית אחסון אשר תחמיא למראה הבית אך גם תהיה יעילה. הטיפ הכי גדול הוא לחשוב מחוץ לקופסא ולעשות שימוש בפריטים קיימים.

 

מגירה

אולי יעניין אותך גם